W maju i czerwcu spacerki śladami ciekawych, radziejowskich historii
cieszyły się dużym zainteresowaniem, wzięło w nich udział ponad 200 osób. To już nasz ostatni spacerek przed wakacjami. Mamy nadzieję, że chociaż część uczniów spojrzy na Radziejów i okolicę przez pryzmat historii, co pozwoli im lepiej zrozumieć teraźniejszość i oswoić miejsce, w którym funkcjonują.
Dzisiaj spacerowaliśmy z uczniami klasy siódmej z Miejskiego Zespołu Szkół w Radziejowie. Odkrywcy z zaciekawieniem słuchali opowieści - cztery kościoły, dwa klasztory, wiatraki, synagogi, kirkut, skarb ukryty w ścianie, palenie „czarownic”, zamek radziejowski, tajemnicze napisy i znaki sprzed kilkuset lat wydrapane na murze kościoła farnego…
Spacerki odbywały się w ramach propagowania księgozbioru regionalnego radziejowskiej BIBLIOTEKI - była to wspaniała promocja MIASTA RADZIEJÓW.




























