31.012023

Dyskusyjny Klub Książki w kolejnej odsłonie.

Eustachy Rylski "Wyspa"- Zbiór Wyspa to cztery opowieści połączone jednym motywem w tle – morzem. Bohaterowie – dziewczyna z prowincji szukająca szczęścia, niepokorny ksiądz-playboy, sędziwy pisarz czy enigmatyczny wczasowicz – postawieni w niecodziennych, często ekstremalnych sytuacjach, muszą stawić czoła rzeczywistości i własnym charakterom. Snując opowieść o konkretnych ludziach, autor przygląda się naszym oczekiwaniom wobec świata i próbuje uchwycić rozdźwięk między tym, co myślimy i czujemy, a tym, co ostatecznie czynimy i mówimy.
Pani Ula Wanińska Z DSzczerbiak poleciła dwie książki: Tadeusz Chudecki "Dalej w drogę. Łatwe i tanie podróżowanie po Europie..." - cenne wskazówki dla turystów i Elena Ferrante "Przygodne rozważania" - eseje, a jest ich pięćdziesiąt jeden, poświęcone osobistemu doświadczeniu autorki, poetyce, różnym przemyśleniom i autobiograficznym wspomnieniom.