25.012022

DYSKUSYJNY KLUB KSIĄŻKI - działamy - rozmawiamy.

Tematem przewodnim miała być książka Piotra Milewskiego "Planeta K." Okazało się, że nie będziemy dyskutować o książce do końca nie przeczytanej. Z okazji skorzystały dwie klubowiczki i zaprezentowały książki warte przeczytania. 1 lutego przypada 10 rocznica śmierci Wisławy Szymborskiej i w związku z tym Ula Wanińska opowiedziałam nam o książce A. Papieskiej "Zachwyt i rozpacz. Wspomnienia o Wisławie Szymborskiej", która zawiera ponad 60 wspomnień bliskich i przyjaciół poetki.  Natomiast Aneta Ratajczyk poleciła książkę M. Nogasia "Z niejednej półki", w której znajdziemy wywiady z najważniejszymi autorami z całego świata m.in. Alice Munro, Olgą Tokarczuk, Orhanem Pamukiem,  czy Margaret Atwood. Dziękujemy bardzo. Można na was liczyć.